Pages

April 15, 2013

Rzeka Zycia

 
RZEKA ZYCIA
 
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy.

Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni: nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.
...

Jeżeli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.

Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć; nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa.

Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata: nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz o Jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia; w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą.

Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny...

Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.
 Nie  ja to pislam a szkoda i niestety niebyl podpisany rowniez :(

Zycze Wszystkim abyscie Kochali Swoje zycie i wszystko co Was otacza.
W kazdym istnieje piekno tylko my tego niedsotrzegamy. a szkoda bo swiat bylby piekniejszy...

with Love IwonKa...

6 comments:

 1. Hej Kochana, pięknie, że to napisałaś, to jakby cz.II mojego dzisiejszego posta :-) ale się zgrałyśmy siostro :-) Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze, że ten post nie jest na ukojenie tylko na przypomnienie i zwrócenie naszej uwagi. wiosna pobudza do refleksji. my wczoraj sprzątaliśmy ostatni snieg z ogrodu, czułam się jak by to było wyganianie zimy i tego spadku formy, jak palenie Marzanny :-) Pamiętasz? Dzisiaj tak ładnie, że aż ide do fryzjera, żeby ten nastrój wzmocnić :-)
  Uściski wielkie!

  ReplyDelete
 2. Iwonko, tak czytam i rozmyślam, wszystko to daje nam do myślenia, do zwolnienia tempa, do zastanowienia, bo świat jest piękny, nawet, gdy zdaje nam się , że jest brzydki, dzisiaj byłam nad wodą z córką i dzieciakami, oni na rowerach, ja prosto z pracy na spacerowo, przyroda u mnie dopiero się budzi do życia ale już jest ładnie, podziwiłam łabędzie, tak siedziałam na ławeczce i rozmyślałam ....dziękuje Ci za takie mądre i piękne słowa...pozdrawiam...

  ReplyDelete
 3. Piękne i bardzo mądre słowa...świat jest piękny tylko musimy zwolnić a czasem nawet się zatrzymać:)))Pozdrawiam serdecznie

  ReplyDelete
 4. Czasem krążą w internecie takie teksty. Bywają różne.
  Pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 5. Pieknie ktos to wszystko ujął, musze sobie to gdzieś skopiować i wydrukować, tyle mądrych, prostych rad. Iwonka-ja kawkę kocham, zwłaszcza w miłym towarzystwie-ale ja niestety w Polsce mieszkam, niestety z powodu odległości oczywiście :) Na Florydzie bywam u rodziny tylko. I juz tak starsznie chciałabym tam pojechać, ze pojęcia nie masz :) Ściskam, kto wie, moze akurat gdzieś będziemy w jednym miejscu. Ja na pewno , jesli polecę znów to sie pochwalę, bo chyba bym pękła-jesli bym tego nie zrobiła :)

  ReplyDelete

Thank you for living a comment and subscribing ^-^