Pages

April 12, 2012

MY ESTER

As a Catholic and as a Polish girl I have some tradition like blessing basket, eating blessing food on Sunday morning after an early Resurrection mass and many many more.
Below you will see a Jesus grotto in Polish church, and Sunday breakfast as well as my Easter decoration (not all) and Easter mystery!!!  Have a Nice time watching  :-)
________________________________________________
Staram sie utrzymac tradycje nauczone w Polsce nawet w Stanach. Kolo Chicago i w samym Chicago jest duzo Polsich mszy jak rowniez, sa koscioly nalezace do Polskiej parafi.
Moj synek zawsze ma w swoim koszyczku sol, pieprz, jajko (jak sie zmiesci) i oczywiscie najwazneijsze ... slodycze :). Ponizej znajdziecie zdjecia z kosciola, sniadania swiatecznego, moich swiatecznych dekoracji (nie wszystkich) jak rowiniez po raz pierwszy w zyciu! zjedzonej glowy ... :) Zobaczcie sami. Milego ogladania.My Easter Decoration!!!
___________________________
Moje Swiateczne dekoracje! 

Who ate her head?
__________________
Kto zjadl jej glowe?My Sweet LIFE :-) He wanted to find out if is really made from sugar :-)
How was your Easter? Any mysteries stories?
_______________________

Oczywiscie moj slodziak chcial sie dowiedziec ze to naprawde cukier :-)
Jak spedziliscie Swieta? Macie jakies Swiateczne chistoryjki?


XO ..... with Love IwonKa

4 comments:

 1. miło na Twoim blogu powspominać wakacje w chicago !:)

  ReplyDelete
 2. To piękne i wzruszające, kiedy ludzie kontynuują tradycję swoich przodków i mają silna tożsamość, której się nie wstydzą. Myślę, że religijność i tradycja, co coś co nas mocno wyróżnia. Chcę, żeby moja Marcelka to znała i żeby dzięki temu czuła się bezpieczna i wartościowa.
  Fajnie, że jesteś :-)
  Pozdrawiam bardzo ciepło, po mocno zapracowanym dniu!

  ReplyDelete
 3. My też kultywujemy każde Święta, choć w Polsce to nie trudno ;) Bardzo ładne dekoracje mieliście ;) Dzieci chyba tak mają, jak same czegoś nie spróbują to nie uwierzą ;)

  ReplyDelete

Thank you for living a comment and subscribing ^-^